Jolanta Wrzesińska

Jestem Jolka miłośniczka lam, alpak i zwierząt wszelakich. Jestem jednym z pomysłodawców powstania organizacji. Z wykształcenia jestem ekonomistką i psychologiem biznesu. Na co dzień zajmuje się organizacją Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej “Ojce i Dziatki” w ponad 12 miastach w Polsce. Od 9 lat wspieram zdrową ciekawość prowadząc portal Ekorodzice.pl oraz organizując ekologiczne spotkania.

Staram się wprowadzać teorię minimalizmu we wszystkich aspektach swojego życia. Upraszczanie, okazało się dla mnie wieloletnim procesem, który ciągle trwa. Jednak warto, go rozpocząć – minimalizm to wolność! Moją pasja są podróże. Ten styl życia pomaga mi w realizowaniu marzeń. Wbrew pozorom rzeczy trzymają nas w miejscu. Zbyt duża ilość przedmiotów ogranicza naszą mobilność. Zamiłowanie do upraszczania sobie życia, stało się impulsem do poszukiwań teorii minimalizmu w zarządzaniu. Tak trafiłam na wykład profesora Blikle i zaczęłam się interesować turkusowymi organizacjami. 

W Turkusowej Lamie dbam o to, aby w erze gloryfikacji konsumpcji stosunki międzyludzkie nie stały się… zbędnymi śmieciami!

Staram się wprowadzać minimalizację w zarządzaniu wg. teorii Lalouxa, dbając o to, aby nie zapanował chaos! Angażuje się w projekty proekologiczne, międzypokoleniowe i mające na celu edukację ekonomiczną dzieci. Mam plan poszukiwać na ten cel środków z sektora prywatnego. Wszystkich chętnych do współpracy zapraszam do kontaktu.