Nasza historia

O nas

 

Jesteśmy organizacją non- profit, której idea powstała w grupie przyjaciół, na skutek naszych doświadczeń w realizacji projektów społecznych. Naszą misją jest stworzenie nowoczesnej organizacji NGO opartej na wzajemnym zaufaniu.

 

Inspiracja

Nasza Misja

 

inspirowanie najmłodszych obywateli

Inspirujemy poprzez zapewnienie wsparcia edukacyjnego, które pomoże w rozwijaniu kluczowych kompetencji społecznych – najbardziej użytecznych życiowo. Chcemy również mieć wpływ na kształtowanie postaw odpowiedzialnych społecznie oraz w pełni zaangażowanych.

działanie z poszanowaniem natury

Szerzymy świadomości i postawy proekologiczne, łączymy ekologię z działaniami społecznymi oraz aktywizującymi, wszystkie nasze przedsięwzięcia są zgodzie z “zielonym sposobem myślenia”.

propagowanie szacunku dla wszystkich ludzi

Przełamujemy bariery i eliminujemy stereotypy w stosunku do osób z niepełnosprawnością, seniorów oraz zagrożonych innymi wykluczeniami społecznymi.

Pragniemy odnaleźć innowacyjne, skuteczne sposoby na wyciąganie ludzi z czterech ścian, samotności, wykluczeń, inspirować do aktywności poprzez kulturę, sztukę, sport, podróże, edukację, zaangażowanie w wolontariat, integrację środowiskową i międzypokoleniową.

Nazwa

Nasza Nazwa

…a dlaczego turkusowa?

Bliska jest nam idea turkusowego modelu zarządzania organizacją i w tym paradygmacie chcemy zbudować Nasz zespół i całą organizację.

…lama?

Lama to symbol spokoju przyjaźni, łagodności i bezinteresownej pomocy. Są to najbardziej uśmiechnięte zwierzęta, a kontakt z nimi powoduje poprawę samopoczucia.

Kim jesteśmy

Nasz Zespół

Nasz zespół tworzą ludzie z pasją i doświadczeniem w pracy w sektorze NGO – Kasia, Monika, Justyna, Jolka, Danusia i Marta. 

Zobacz – kim jesteśmy. Jak możemy Ci pomóc lub co wartościowego możemy razem zrealizować?

Turkusowa Lama

Turkusowa Lama

Monika Woźniak

Monika Woźniak

Jestem Monika, lubię konkret i twarde stąpanie po ziemi, więc w naszej organizacji wdrażam w życie działania i projekty, które kreujemy. Lubię taniec towarzyski i górskie wycieczki, a część wolnego czasu oddaję mojej wspólnocie Janki. Zobacz pełne bio.

W Turkusowej Lamie angażuję się we wnioskowanie o środki na realizację działań oraz wdrażanie projektów. Interesuję się innowacjami społecznymi, zarządzaniem projektami oraz turkusowym zarządzaniem organizacją.

Kasia Chryczyk

Kasia Chryczyk

Jestem Kasia, w Lamie zajmuję się pisaniem wniosków o dofinansowanie i pozyskiwaniem sponsorów. W wolnym czasie chodzę po górach, piekę ciasta i chleby oraz maluję na drewnie. Zobacz pełne bio.

W Turkusowej Lamie organizuje projekty, angażujące osoby starsze z dziećmi, pokazując jak wiele mają sobie wzajemnie do przekazania. Wierzę, że możemy zmieniać nasze środowisko i dbać o ekologię, w zaciszu naszego domu, dlatego propaguje ekologiczny styl życia na co dzień.

Marta Chwałek

Marta Chwałek

Jestem Marta. Na co dzień pracuję jako członek Fundacji Promocji Kultury Artystycznej, Filmowej i Audiowizualnej Etiuda&Anima, gdzie między innymi organizuję duże wydarzenia filmowe i kulturalne, projekcje filmowe, koncerty, spotkania, warsztaty i zajęcia dla dorosłych i dla dzieci. Zobacz pełne bio.

W Turkusowej Lamie wdrażam projekty mające służyć likwidowaniu barier architektonicznych, promowaniu działań ekologicznych jak i projekty integrujące zdrowych z chorymi.

Justyna Chyla

Justyna Chyla

Jestem Justyna. Lubię pracować z ludźmi, dzielić się wiedzą i rozbudzać ciekawość poznawczą wśród dzieci i dorosłych. Wspieram zespół w pisaniu wniosków, ale przede wszystkim chcę realizować przedsięwzięcia, które zmieniają rzeczywistość na lepsze. Z wykształcenia jestem psychologiem pracy i organizacji oraz doradcą zawodowym. Zobacz moje pełne bio lub profil na Linked in.

W Turkusowej LAMIE wspieram proces wdrażania turkusowego paradygmatu zarządzania do organizacji, którym jestem zafascynowana. Chcę realizować projekty społeczne kształtujące kompetencje najbardziej użyteczne życiowo.

Danusia Wiszniewska

Danusia Wiszniewska

Jestem Danusia, jestem jednym z pomysłodawców Turkusowej Lamy oraz inicjatorem turkusowego sposobu zarządzania w organizacji, który jest naturalną konsekwencją mojego widzenia świata. Tworzenie pomysłów i projektów oraz partnerstw, opieram przede wszystkim na zaufaniu i zasadzie win-win, wierzę, że nie ma rzeczy niemożliwych. Zobacz pełne bio.

W Turkusowej LAMIE chciałabym rozwijać projekty wspierające osoby wykluczone oraz projekty dla młodych ludzi rozwijające ich świadomość ekologiczą oraz „turkusowe” kompetencje społeczne i przedsiębiorcze. W organizacji dbam przede wszystkim o rozwój organizacji i obszar finansów.

Jolanta Wrzesińska

Jolanta Wrzesińska

Jestem Jolka miłośniczka lam, alpak i zwierząt wszelakich. Na co dzień zajmuje się organizacją Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej “Ojce i Dziatki” oraz wspieram zdrową ciekawość prowadząc portal Ekorodzice.pl. Zobacz pełne bio.

W Turkusowej Lamie dbam o to, aby w erze gloryfikacji konsumpcji stosunki międzyludzkie nie stały się… zbędnymi śmieciami! Mam plan poszukiwać na ten cel środków z sektora prywatnego. Wszystkich chętnych do współpracy zapraszam do kontaktu.

Bądźmy w kontakcie